ГОЛОВНА ЗАМОВИТИ ПРОЕКТ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОЕКТИ РОБОТИ ПРОДУКЦІЯ ПРАЙС ВНУТРІШНІЙ ІНТЕР'ЄР ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНТАКТИ
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Характеристики


ХАРАКТЕРИСТИКА І ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДЕРЕВЯНИЙ ДІМ

В Україні здавна використовують дерево для будівництва. І в наш час цей традиційний матеріал часто використовують при будівництві красивих і теплих будинків. Надзвичайно легко дихається в дерев`яному будинку в порівнянні кам`яним мішком міської квартири. При будівництві будинку здавна віддавалась перевага деревам хвойних порід.

Дерев'яні будинки з оциліндрованного брусу повною мірою володіють всіма перевагами натуральної деревини. Відносна дешевизна будинків з оциліндрованного брусу визначається перенесенням самих трудомістких оброблювальних операцій з будмайданчика на виробництво, де це зробити набагато простіше. А технологія монтажу будинків з оциліндрованного брусу визначається ще раніше - на етапі проектування. З цеху на будівництво поступають не заготовки, а вже готові деталі, які залишається лише акуратно зібрати. Оциліндрований брус є відносно новим матеріалом. Попит на нього останніми роками значно виріс. Сучасні технології дозволяють виготовляти за допомогою обладнання оциліндрований брус великих діаметрів (16-28 см і більше), який не поступається по своїх фізико-технічних характеристиках колоді, що рубається вручну. Оциліндровка брусу додає будівлі неповторну красу і витонченість. Недаремно в Європі такі будинки вважаються одними з найбільш дорогих і престижних.  
Враховуючи той чинник, що бажаючих побудувати собі хороший дерев'яний будинок з кожним роком стає все більше, і більшість з них зупиняють свій вибір на оциліндрованому брусі, як основному стіновому матеріалі.

Напевно багато хто вважає, що дерев'яний будинок виглядає не так переконливо і не сигналить буквально кожному про ваші матеріальні можливості, як це робило б добротну кам'яну або цегельну будову. Насправді все йде інакше, оскільки майстерно побудований дерев'яний будинок, в якому все продумано буквально до дрібниць, може порадувати не лише вас, але навіть ваших вимогливих сусідів. Дерев'яний будинок відмінно підходить для областей з будь-яким кліматом, оскільки в нім і влітку не жарко, і взимку не холодно. Адже дерево володіє здатністю нагромаджувати тепло протягом літнього часу і зберігати його протягом зими. В спеку в будинку з дерева завжди прохолодно і немає висушуючої духоти. Внаслідок того, що дерево є традиційним будівельним матеріалом для зведення стін, вони порівняно економічніше, ніж з цеглини або гіпсокартону. Крім того, дерево відповідає всім санітарно-гігієнічним вимогам по рівню комфортності. Попередня оциліндровка колод додає будівлі неповторну красу і витонченість
Вам напевно відомо, що зроблені з колод стіни виконуються шляхом входження колод в пази (теплові замки). Формою пази бувають трикутні і напівкруглі. Самим кращим і теплішим є напівкруглий паз оциліндрованного брусу, тому що він дозволяє колодам максимально щільно прилягати один до одного. Трикутний же (вирубаний сокирою) такій можливості не дає, І це далеко не повний перелік переваг використання оциліндрованного колоди при будівництві будинків.

Що стосується степені пошкодження зовнішіми діями, то сучані захисні засоби (антисептики) з успіхом вирішують цю проблему. Синява - це недолік всіх хвойних порід. Треба бути до неї готовим, з якого б дерева ви не будували свій будинок. Уникнути посиніння колоди без проведення відповідних заходів неможливо. Заболонні забарвлення викликаються багатьма видами грибків. Оптимальна температура для більшості видів грибків синяви складає 26-27 градусів Цельсія, тому рекомендується складати зруби в зимовий період. Для профілактики синяви і вибілювання вже посинілих елементів будови можна використовувати антисептики. Засиніла деревина в більшості випадків відрізняється підвищеною швидкістю водопоглинення і тому просочується ними значно краще, ніж здорова. Загалом, це не така вже велика проблема.

Вітчизняна промисловість випускає сьогодні безліч таких, що високоефективно вибілюють і антисептичних засобів для деревини, які анітрохи не поступаються кращим зарубіжним аналогам. При цьому слід враховувати один момент: зруб бажано покривати ними лише після збірки - зовні сильними антисептиками для зовнішніх робіт (аби не дихати потім цією гидотою усередині приміщень), а зсередини спеціальними складами для внутрішніх робіт. Аби захистити тепловий замок (подовжній паз колоди), антисептиком просочують матеріал прокладки ( джутово-ляне полотно). Тим самим ми максимально захистимо будинок від зовнішніх дій, залишаючи його екологічно чистим для мешкання.

Горючість дерева це, звичайно, теж недолік, але його можна виправити. Антипіренові засоби сьогодні вже широко застосовуються в будівництві і здатні дійсно зробити колоду незгораємою, в чому легко переконатися. На справді ж небезпека спалаху обумовлена швидше не зовнішніми діями на будову, а тим, що знаходиться усередині житлових приміщень: меблі, папір, тканини - все це дуже легко спалахує.

Наступне питання, яке встає перед забудовником: з якої колоди будувати будинок - сухої або природній вологості? Перш за все почнемо з того, що традиції дерев'яної архітектури мають на увазі використання для будівництва лише колод природної вологості. Після укладання в зруб відбувається зменшення їх вологості до рівномірної. Колоди зменшуються в об'ємі, під дією власного тягаря і вище розміщених вінців щільніше прилягають один до одного, істотно зменшуючи коефіцієнт продуваємості стенів. В результаті цього ми отримуємо міцну дерев'яну будову з максимальними теплоізоляційними характеристиками.

У конструкції зрубу з колоди природної вологості не повинно бути не одного жорсткого кріплення. Протягом перших півтора-двох років він дасть основну усадку (5-7%), якою ніщо не повинне заважати. Враховуючи, що усихання і розбухання деревини уздовж волокон значно відрізняється від поперечного, всі вертикальні конструкції мають бути забезпечені компенсаторами усадки. Це дозволяє при необхідності відрегулювати відносну висоту конструкцій і зберегти правильну геометрію будинку.

Колоди скріплюються між собою в шаховому порядку дерев'яними нагелями діаметром 20-25мм, які закладаються на відстані не більш 1,5 - 2 метрів один від одного.
Деревина камерної сушки має вологість менш рівномірна. Після того, як ми завозимо її на будівельний майданчик, вона при зіткненні з відкритим повітрям починає інтенсивно вбирати вологу. Це може привести до викривлення колод.

На дерев'яні нагелі такі колоди притягнути неможливо. Вони просто не витримують і ламаються. Тому доводиться замість них використовувати металеву арматуру. Зруб з таких колод не може дати нормальної усадки і природного ущільнення. Навпаки, колоди починають розбухати і проходить процес, зворотний вищеописаному: колоди прагнуть випирати із зрубу. З давніх пір відома здатність деревини при наявності розбухання розвивати великі тиски: дерев'яними клинами, що розбухають від води, розколювали камені. Для того, щоб утримати такі колоди в зібраному стані, застосовують сталеві стягування. Не судитиму, наскільки виправдана подібна технологія будівництва дерев'яного будинку. Знаю лише, що для забудовника вона обходиться набагато дорожче традиційної. Раніше прагнули будувати хати без вживання залізних цвяхів. Дерево з металом конфліктує. Та і роботи наших учених показали, що високотемпературна сушка призводить до зниження механічних властивостей деревини. Міцність деревини сосни знижується: при стискуванні уздовж волокон на 0,8- 8,7%, радіальному сколюванні на 1 -12% і ударна в'язкість на 5-10,5%. Втім, деякі фірми в даний час знайшли деякий компроміс і пропонують замовникам так звані «підсушені» колоди, вологість якої хоча і нижче природної, проте більш рівномірно.

Ще  одне питання, яке часто непокоїть майбутнього власника: із зимової або з літньої деревини будуватимуть його будинок? Це викликано припущенням, що зимовий ліс має меншу вологість, чим літній, і тому більш підходить для будівництва. Можу Вас розчарувати: наукові дані про сезонну зміну вологості деревини свідчать про те, що найбільша вологість в дереві спостерігається саме взимку (листопад - лютий), а найменша влітку (червень-серпень). Вологість заболоні влітку може бути на 25-50% нижче, ніж взимку, а вологість ядра (стиглої деревини) протягом року майже не змінюється.

Важливою частиною і прикрасою дерев'яного будинку є ажурні зроблені з колод балкони, а також відкрита, або засклена веранда. Як правило, вони робляться для того, щоб отримати додаткову площу, яка могла б функціонувати як кімната для відпочинку в теплу пору року. Крім того, дуже часто саме тут п'ють чай і відпочивають після роботи.
    

З точки зору мікроструктури деревина - природний полімер, що складається з клітин-волокон, що мають трубчасту форму і направлених уздовж деревного ствола. Завдяки цьому деревина володіє цілим рядом достоїнств: високою міцністю, пружністю, малою щільністю, а отже, і малою вагою, низькою теплопровідністю, стійкістю до дії хімічно агресивних середовищ, природною декоративністю, простотою обробки і монтажу.

Низька теплопровідність - безперечна гідність деревини. Чим менше теплопровідність матеріалу, з якого побудований будинок, тим він тепліший. Очевидна перевага дерева над цеглиною по термоізоляційних властивостях, оскільки цегельна стінка завтовшки 510 мм (у дві цеглини) володіє майже такою ж теплопровідністю, як і стіна з дерев'яного бруса завтовшки 100 мм. Зрозуміло, що за вартістю ці матеріали не порівняти.

При оциліндровці досягається висока чистота оброблюваної поверхні, тому деревина стає майже шліфованою, що дозволяє не застосовувати додаткові матеріали для внутрішньої і зовнішньої обробки будинку, а отже, уникнути зайвих витрат.
Остаточно зібраний дерев'яний будинок обов'язково дає осідання, але меншу, ніж будинок, зібраний за традиційною технологією. Зниженню її величини сприяє примусове стягування конструкції. Оскільки будинок збирається з добре оброблених матеріалів, він не вимагає додаткової обробки і в ньому можна жити майже відразу після його зведення. Природна текстура деревини створює неповторний орнамент стенів, а оскільки будинок збирається з деревини експлуатаційної вологості, то його відразу можна забарвити зовні, що додатково обереже від проникнення в нього вологи.

     Дерев'яний будинок з оциліндрованного брусу зводиться швидко, він екологічний, поєднує в собі дешевизну матеріалу і високі теплоізоляційні властивості. Природна краса дерева і фантазія архітектора дозволяють створювати з цього матеріалу сучасні заміські будинки і котеджі, що здобули велику популярність як за кордоном, так і в Україні.

авт. Ю. І. Шухман

 
Design by Kpch